ביואנרגיה תגליות סלילת הדרך לייצור של פחמימנים חדשים

חומצות שומן, דיאטה עשירה בכלורופיל המומנת אותם עם נוגדי חמצון ואפקטים אנטי דלקתיים, כבר היתה להיות מגוונת ושימושית כמו חומרי גלם עבור ייצור bioenergy.

Fatty acids

מדענים ב האגמים הגדולים Bioenergy מרכז המחקר הפכו מרותק עם סוג מסוים של חומצת שומן ארוכת שרשרת, שנקרא שומן furan חומצה, כי זה יכול להחליף מוצרים מבוססי נפט, כולל דלקים, חומרי סיכה מנוע, תרופות ותוספי מזון. עכשיו, צוות של משתפי פעולה GLBRC באוניברסיטת ויסקונסין-מדיסון תיאר כיצד furan חומצות שומן מיוצרים בחיידקים ותאים אחרים.


כמו חומצות שומן אחרות furan חומצות שומן או FuFA נמצאים הקרומים היוצרים גבולות התא. חומצות שומן אלה לפעול כמו מסננים שומני כדי להגן על הפנימי של תאים משינויים בסביבה החיצונית. הם יכולים גם לשמש כשליחים כימיים, לספר תאים כאשר רעלים או מתח נוכחים.


FuFAs הוא סוג מסוים של חומצת שומן, כי יש ערעור רחב מדענים biofuel כי אטומי החמצן מחוברים באמצע שרשראות פחמימנים.


"כימיה של FuFAs מסייע לתאים חיידקיים להתנגד נזק הקרומים שלהם", אומר רחל מק, מומחה מחקר בכיר ב GLBRC. אטומי החמצן בפופס מתעניינים גם בדלק ביולוגי ובתעשיות אחרות. המוצר פורסם לאחרונה בכתב העת לביוכימיה. "מצתים האור חמצן לעזור להצית את כל המולקולות האחרות דלק עבור הבעירה. אורך השרשרת של FuFA הופך אותו גם לחומר סיכה פוטנציאלי למנועים ולציוד אחר.


למפרט זיהה בעבר FuFA ודנו כיצד Rhodobacter Spheroides מת כאשר נחשף למולקולה חמצן מאוד תגובתי הנקרא סינגתן חמצן. מק הוא סטודנט בוגר ו GLBRC הבמאי טים דונוו, פרופסור לאימונולוגיה באוניברסיטת ויסקונסין-מדיסון. עם זאת, הם עדיין חסרים מידע על איך לעשות אלה סוגים חשובים של חומצות שומן.


© Baoji Herbest ביו-טק ושות', בע מ