צמחים חוזרים לגידול רבייה להגדלת ייצור הזרעים

ביישובים חקלאיים באפריקה שמדרום לסהרה (SA), ניתן לנצל את מציצות גידול הצמחים כדי לשפר את התפוקה לדונם של סורגום ופולי פרה, שניים מהגידולים העיקריים.

plant extract for sale

זה היה סופו של Hy-Gain, פרויקט מחקר בינלאומי בשיתוף מיליוני דולרים שהובל על ידי אנה קולטונוב, פרופסור מאוניברסיטת קווינסלנד, ונתמך על ידי קרן ביל ומלינדה גייטס.


פרופסור אנה קולטונוב אמרה:" Hy-Gain נועד לאפשר לחקלאים קטנים לשמר ולזרוע זרעי סורגום היברידית גבוהה וזרעי שעועית פרה."


כלאיים (כלולים, צאצאים של הורים שונים גנטית) היו חזקים בצורה יוצאת דופן והתשואה ליחידת שטח גדלה משמעותית.


אך תכונות אלה אינן נשמרות בשום זרע המיוצר על ידי צמחים היברידיים משום שהם נוצרים על ידי היווצרות זרעים מיניים. זה דורש מסלול של מיוזה והפריה.


פרופ 'קורטורנו אומר כי רבייה מינית מפרידה באופן טבעי בין התכונות הגנטיות בזרעים הנוצרים בפרחים ההיברידיים.


המפתח לשמירה על זרעים היברידיים עולה מדור לדור טמון באחד ההיבטים המוזרים ביותר של ביולוגיה של רבייה צמחית:' apomixis' מסלול היווצרות הזרעים המין הטבעי המופיע בצמחים,' quot; היא אומרת.


GG quot; אם זרע היברידי באיכות גבוהה מצויד במתג גנטי המאפשר לו לשכפל צמח עם זרע חדש באופן בלתי-מיני, כלומר, ללא מיוזה והפריה, הזרע שנוצר ייצר צמח זהה לשיבוט של ההורה ההיברידי.


GG quot; זה יאפשר לשמור על זרעים היברידיים ולשתול מחדש בחוות במשך דורות, מה שיאפשר לחקלאים להגדיל את הייצור ולחסוך בעלויות של רכישת זרעים היברידיים בכל שנה."


Hy-gain מורכב משישה ארגוני מחקר וחברת זרעים רב-לאומית. זה היה בעבר פרויקט של חמש שנים שהובל על ידי פרופסור קולטונו ומומן בחלקו על ידי קרן ביל ומלינדה גייטס.


אחד ההיבטים הברורים ביותר שנמצאו במחקרים קודמים, אומר פרופ 'קורטורנו, הוא שהשינוי הנדרש למעבר מ מיני למין א-מיני הוא קטן יחסית.


GG quot; עם Hy-Gain, אנו מפתחים אבות-טיפוס של צמחים כדי לבדוק האם אנו יכולים למקד לתכונות היברידיות יקרות-ערך אלה כאשר נזרעים כלאיים, פורחים ומייצרים זנים נוספים," היא אמרה.


המטרה היא לספק זנים של סורגום ועועית פרה המותאמים לצרכים אפריקאים בעלי תשואה גבוהה יותר ועמידות גבוהה יותר.


GG quot; מטרת צוות Hy-Gain היא לספק קדימה טכנולוגיה שימושית מאוד שניתן להשתמש בה בקלות ובזול לגידול.


GG quot; מגדלים מקומיים של שעועית פרה וסורגום צריכים להיות מסוגלים ליצור קשר עם קהילות החקלאות שלהם ולקבל החלטות לגבי הזנים באזורם."


אם תצליח, אומר פרופ 'קולטונוב, טכנולוגיית היי-גיי יכולה להיות הצעת מחיר&אפשרית; מחליף משחקי GG; לחקלאים ברחבי העולם, כולל לאלה באוסטרליה' תוכנית גידול הסורגום.


פרופסור Koltunow אמר:" טכנולוגיה זו עשויה לייעל את גידול הצומח וייצור הזרעים בכל פעם שתעשיית הדגן מתמודדת עם האתגר של שמירה על התשואה ליחידה בתנאי גידול ההולכים ומתחממים."


© Baoji Herbest ביו-טק ושות', בע מ